KONST / Litografier / Litografi 8091088
nr 809 1088
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 115/310, signerad, motivets mått: 28x36
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 februari 2013
kl 20:42:28
25/2 19:38:09
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren